Bilinmeyen , gerek kendisini bilişim alanında geliştirmek isteyen, gerek bilişim alanına meraklı, gerekse bilişimin sadece kullanıcı tarafında olan herkese hitap etmektedir. Diğer ile kıyaslandığında güncelliği birkaç sene ile sınırlı değil, uzun yıllar sonra dahi güncelliğini koruyabilecek nitelikte yazılmıştır. Söz konusu bu iki temel farkın yanı sıra daha pek çok fark bulunmaktadır. Ayrıntıları ile ele alalım…

Diğer Bilişim Kitapları

Bilişim KitaplarıBilişim kitapları, genel olarak sadece bir adet ana konu ile ilgili yazılır. Dolayısıyla sadece o alan ile ilgilenen kesime hitap etmektedir.

Teknolojinin hızla gelişmesi nedeniyle, anlatılan konular birkaç yıl içerisinde güncelliğini yitirmektedir. Bu nedenle kitap çıktıktan birkaç yıl sonra alındığında ya da çıktığı gibi alınıp birkaç yıl sonra tekrar bakılmak istenildiğinde o günkü şartlara hitap etmediği görülür.

Bilişim kitapları, genel olarak alakalı ya da alakasız olarak pek çok görsel barındırmaktadır. Örneğin bir web sitesinden bahsederken o web sitesinin ekran görüntüsü kitaba eklenir. Bu tarz bir görselin bilgi olarak okura hiç bir faydası bulunmamaktadır. Görselin eklenme nedeni genel olarak, kitabın sayfa sayısını arttırmak, içeriğinde aslında olduğundan daha fazla bilgi olduğu algısını yaratmaktır.

Günümüzde yüksek satış rakamına ulaşmış pek çok bilişim kitabı, içeriğini sektörde isim yapmış kişiler ile yapılan röportajlar ile doldurmaktadır. Her ne kadar röportajlarda geçerli bilgi barındırsa da, bu tarz yazılar genel olarak kitaplarda değil dergilerde yer almakta ve bu vesile ile kitapta yazılan yazılar tamamen yazara ait olmamaktadır.

Bir bilişim kitabı ile ilgili dikkat çeken bir diğer unsur ise, okul hayatımızda derslere sempati değil, antipati ile bakmamıza neden olacak derecede ciddi bir anlatıma sahip olmasıdır.

Hemen hemen bütün bilişim kitapları, okurların görmek istediği değil, yazarın kitapta yer alması gerektiğini düşündüğü konular barındırır.

Kitabı

Bilinmeyen Bilişim KitabıBilinmeyen bilişim kitabını diğer kitaplardan ayıran en temel unsur, içerisinde sadece bilişim konuları değil, bilişim ile alakalı olarak konuları ve konuları barındırmasıdır. Zira bilişim alanında çalışmalar yapmak aynı zamanda içerisinde kişisel gelişim gerektirir. Bunun yanı sıra bilişim, günümüzde girişimcilik için en ideal alandır. Dolayısıyla bilinmeyen bilişim kitabı aynı zamanda bir kişisel gelişim kitabı ve girişimcilik kitabı olma özelliği taşır.

Anlatılan konular belli bir kesime değil herkese hitap etmektedir. Dolayısıyla bilinmeyen bilişim kitabından 7 ‘den 70 ‘e, bilişim alanına ilgi duyan ya da sadece kullanıcı olan herkese kendisine hitap eden bir bölüm bulabilir.

Bilinmeyen bilişim kitabı, uzun yıllar sonra dahi geçerli olacak şekilde yazıldı. Bu vesile ile kitabı bugün almanız durumunda, yıllar sonra dahi açılıp bakıldığında o günkü şartlara hitap eden unsurlar bulmak mümkün olacaktır.

Bilinmeyen bilişim kitabında sayfa sayılarını gereksiz arttırmamak, dolayısıyla kitabı aslında olduğundan daha fazla bilgi barındırıyormuş gibi göstermemek için gereksiz hiçbir resim yer almıyor. Sadece bilgi barındırıyor ve bu vesile ile standart bir bilişim kitabına nazaran 2 kat bilgi bulunuyor. Ayrıca kitapta hiçbir röportaj yer almadığı gibi, içerisinde yer alan bilgilerin tamamı yazarın tecrübe ettiği, araştırdığı ve gözlemlediği bilgilerden oluşuyor.

Bilinmeyen bilişim kitabı, Kodcu Herif ‘in yıllardır büyük beğeni toplayan eğlenceli, samimi ve ayrıntılı anlatımına sahip. Ayrıca 7 ‘den 70 ‘e hitap eden bir kitap olması nedeniyle, genel olarak kullanılan teknik tabirler değil, son derece anlaşılabilir bir dil kullanıldı.

Bilinmeyen bilişim kitabını, sadece bilişim kitaplarından ya da Türkiye ‘deki diğer kitaplardan değil, dünyadaki bütün kitaplardan ayıran en önemli özelliği, içerisinde yer alan konuları yazarın okurlarının tavsiye etmiş olmasıdır. 200 ‘e yakın gelen tavsiyeyi yazar tek tek inceleyip, kitaba en uygun konuları seçerek yazdı.

SONUÇ

Elbette günümüzde birbirinden değerli pek çok bilişim kitapları bulunmaktadır. Her biri içerisinde kişilere faydalı olacak bilgiler barındırmaktadır. Lakin bilinmeyen bilişim kitabı mevcut özellikleri ile pek çok bilişim kitabı arasından sıyrılmaktadır.

Bilinmeyen Bilişim Kitabına Hemen Sahip Olmak İçin: http://www.bilinmeyenbilisim.com/#siparis